Test HARMONY

Test Prenatalny Harmony może być zlecony przez lekarza ginekologa w przypadku kobiet będących co najmniej w 10. tygodniu ciąży. Test Harmony może być wykonywany w przypadku:

  • ciąży naturalnej pojedynczej
  • pojedynczych ciąż‚ z zapłodnienia in vitro (IVF) bez względu na zastosowaną metodę, włączając w to ciąże z obcej komórki jajowej,
  • ciąży bliźniaczych (dwupłodowych) z naturalnego poczęcia oraz ciąży poczętych po implantacji własnej komórki jajowej.

Test nie określa ryzyka mozaikowatości, częściowych trisomii lub translokacji. Wszystkie dodatkowe pytania dotyczące Testu Prenatalnego Harmony należy kierować do lekarza prowadzącego.

Prenatalny Test Harmony opracowano na podstawie najnowszych osiągnięć w zakresie nieinwazyjnych badań prenatalnych. Jest prostym i bezpiecznym dla matki i dziecka badaniem krwi, pozwalającym ocenić ryzyko wystąpienia określonych trisomii u płodu.
Obecnnie szeroko stosowane są inne nieinwazyjne przesiewowe badania wad genetycznych płodu wykorzystujące oznaczenia biochemiczne surowicy matki i badanie USG. Badania te oparte sa na ultrasonograficznych i biochemicznych markerach wad genetycznych. Jednak dla trisomii 21 wskaźnik wyników fałszywie dodatnich dochodzi w ich przypadku do 5%, a odsetek wyników fałszywie ujemnych aż do 30%. Badania te mogą więc błędnie wskazywać na istnienie trisomii u płodu, w sytuacji, gdy wynik powinien być ujemny (wynik badania jest wtedy fałszywie dodatni) lub przeciwnie, mogą fałszywie wskazywać na nieobecność trisomii płodu, mimo ‚że trisomia faktycznie istnieje (wynik badania jest wtedy fałszywie ujemny).

 

Badania diagnostyczne, takie jak punkcja owodni lub biopsja kosmówki (CVS), wykazują dużą dokładność w rozpoznawaniu trisomii płodu, jednak‚że jako badania inwazyjne niosą ryzyko utraty ciąży.

 

Test Prenatalny Harmony jest testem laboratoryjnym opracowanym i wykonywanym przez laboratorium kliniczne Ariosa Diagnostics (San Jose, USA).

 

Skierowanie na badanie jest poprzedzone konsultacją lekarską oraz podpisaniem zgody na badanie genetyczne. Wynik badania jest wydawany i omawiany w trakcie konsultacji lekarskiej.

 

Informacja o cenie w zakładce Cennik

KONTAKT

OCHOTA MEDICAL CENTER

UMAWIANIE WIZYT

PON. - PT.     GODZ.  8:00 - 20:00

TEL. +48 222 668 409

 

 

tel. +48 22 612 88 33 (w godzinach pracy Recepcji)

 

kontakt@ochota-mc.pl

ul. Mochnackiego 10

02-042 Warszawa