Test Prenatalny SANCO jest genetycznym badaniem przesiewowym dla kobiet w ciąży, które można wykonać już od ukończenia 10 tygodnia ciąży. Test określa bardzo dokładnie, w sposób nieinwazyjny – z wykorzystaniem krwi ciężarnej, ryzyko trisomii i innych, wybranych zaburzeń chromosomowych u płodu.W czasie ciąży DNA płodu, pochodzący głównie z komórek łożyska, krąży we krwi matki. Zasada działania Testu Prenatalnego SANCO opiera się na pobraniu krwi ciężarnej i analizie znajdującego się w niej DNA łożyskowego. Ten DNA jest zwykle reprezentatywny dla genomu płodu i może służyć do ocenienia ryzyka zaburzeń chromosomowych. Badanie jest bezpieczne dla matki i dziecka oraz bardzo czułe, wykrywa 99% przypadków najczęstszych trisomii chromosomów

Rodzaje testów SANCO:

SANCO 

Zakres: Trisomie 21,18,13 + płeć płodu + aneuploidie XY

UWAGA!!! : ostatnio rozszerzono test SANCO o badanie pozostałych chromosomów

SANCO PLUS 

Zakres: Trisomie 21, 18, 13 + Płeć płodu + Aneuploidie X, Y + Panel mikrodelecji: DiGeorge’a, Angelmana, Pradera-Williego, delecja 1p36, Wolfa-Hirschhorna i Cri-du-chat + analiza liczby wszystkich pozostałych chromosomów.

SANCO PLUS jest polecany szczególnie w przypadku diagnostyki ukierunkowanej na mikrodelecje (np.zespół DiGeorge’a)

SANCO RHD

Ocena Rh płodu w przypadku zagrożenia konfliktem serologicznym. Możliwa ocena Rh płodu w ciąży powyżej 12 tyg. Opcja dostępna dla Testu Prenatalnego SANCO w wersji podstawowej i rozszerzonej, zarówno w przypadku ciąży pojedynczej jak i mnogiej.

Można również wykonać test SANCO RH bez testu prenatalnego oceniającego występowanie trisomii.

Skierowanie na badanie jest poprzedzone konsultacją lekarską oraz podpisaniem zgody na badanie genetyczne. Wynik badania jest wydawany i omawiany w trakcie konsultacji lekarskiej.

Informacja o cenie w zakładce Cennik

Cennik